Tilbake til alle arrangementer

Queer Breakfast  - UIT

  • UiT Norges arktiske universitet 18 Hansine Hansens veg Tromsø, Troms, 9019 Norway (kart)

Queer Breakfast – Felles frokost før Pride-paraden!

Start paradedagen med en hyggelig frokost og godt selskap!

Tradisjonen tro inviterer Queers and Allies, i samarbeid med studentorganisasjonen Imladris, til Queer Breakfast - en sosial og inkluderende frokost før Arctic Pride-paraden!

Her samles vi rundt et felles frokostbord hvor alle som har lyst, kan ta med noe godt å spise og dele med andre. Det trenger ikke være noe avansert – ta med det du ønsker, enten det er noe hjemmelaget, noe fra butikken eller bare deg selv!

Queer Breakfast handler først og fremst om fellesskap og om å skape en trygg og hyggelig start på paradedagen. Kanskje skal du gå i paraden for aller første gang? Kanskje kjenner du ingen andre som skal delta? Eller kanskje har du bare lyst til å møte nye mennesker?

Uansett er du hjertelig velkommen!

Etter frokosten drar vi sammen til sentrum for å delta i Arctic Pride-paraden. På den måten kan vi bli litt kjent på forhånd, slik at ingen trenger å føle at de må gå alene.

Praktisk informasjon

📅 Lørdag 14. november 2026

🕙 Kl. 10.00–13.00

📍 UiT – Norges arktiske universitet (nøyaktig lokale annonseres senere)

🥐 Ta gjerne med noe til felles frokostbord!

🏳️‍🌈 Etter frokosten drar vi sammen til Arctic Pride-paraden, som starter kl. 14.00.

Arrangementet er gratis og åpent for alle. Du er velkommen akkurat som du er!

Forrige
Forrige
13. november

Frozen Frontier Fetish Fest

Neste
Neste
14. november

Paradefrokost med Skeiv Ungdom og Tvibit